Ing. Petr PětaRealitní makléř

Petr Pěta
realitní expert v lokalitě: Brno město, Brno venkov, Blansko, Žďár nad Sázavou.

Práce s nemovitostmi mě prostě baví. Jednak jsem puntíčkář, neponechávám nic náhodě, protože rád všechno dokončím a doladím do posledního detailu, už kvůli své radosti z dokonalosti poskytované služby, a navíc se mi opakovaně ukazuje, že se změnou, bydlením, prodejem, nebo obecně řešením, které klientům najdu, navrhnu, doporučím, nebo zprostředkuji, jsou pak spokojení i po létech užívání. Je to zřejmě dar, intuice, zkrátka se mi daří naladit se na klienty i místa a spárovat své k svému, co komu sedí. To mě samozřejmě naplňuje hlubokou smysluplností toho, co dělám.

Vzpomínám si, když jsem se poprvé setkal s majitelem Aktivreality panem Davidem Horáčkem, jak mi přišlo jako zázrak, že jsem konečně našel tým, kde se po mně přesně tyto mé vlastnosti chtějí a kde je mohu naplno uplatnit. Kde mi nikdo neříká: „hele, moc se s tím nepárej, hlavní je objem a počet zakázek“, ani se po mně nechce, abych něco „maskoval, nebo přifouknul, aby to vypadalo“, ale naopak na první místo je kladeno férové jednání, pečlivost, kvalita poskytovaných služeb, vstřícnost vůči klientovi, dokonce například záruka vrácení zálohy kupujícímu, pokud třeba při vyřizování hypotéky nevyjde bankovní odhad ceny nemovitosti.Jednoduše se necítím tlačen do žádných šablon kvůli prospěchu firmy, ve firmě mám zázemí kvalitního advokátního servisu, softwarového a inzertního systému, a jinak zcela volný prostor, budovat si vztahy s klienty v klidu, bez tlaku, (např. do nějakých smluv o exkluzivitě), zkrátka čistě na základě porozumění, důvěry a aktuálně trvajícího oboustranného zájmu o spolupráci.

Působím v okresech Brno město, Brno venkov, Blansko, Žďár na Sázavou. Jelikož z vlastní zkušenosti vím, jak stresující může být stěhování, změna prostředí, velké životní investice, nabízím pro úlevu klientům nejen zprostředkování prodeje a koupě nemovitosti, ale i kompletní vyřízení všech doprovodných formalit, od smluv, přes například vyřízení hypotéky, uvolnění nemovitostí ze zástavy, nebo exekuce, vystavení štítku energetické náročnosti, odhad ceny, vklad do katastru, bezpečný převod finančních prostředků, až po přehlášení vody, elektřiny a plynu na nového majitele. Tím je klient, prodávající i kupující osvobozen od všech starostí, úřadování a banalit. Banalit, z nichž by ovšem v případě opomenutí, nebo zanedbání mohl vzniknout „zádrhel“ celé transakce. Jako zprostředkující makléř tedy na sebe přebírám odpovědnost za správnost a úplnost všech těchto úkonů. Klient tedy může v klidu a beze stresu věnovat svoji plnou pozornost pouze příjemným a dobrodružným částem celého procesu, například pouštění všeho starého a objevování a zabydlování se v novém prostředí.

„Nejlepší odměnou pak pro mě je, když klient sám pocítí ten komfort, jistotu a spokojenost s mojí prací jak v průběhu, tak i s odstupem času, a sám pro svůj dobrý pocit mě příležitostně doporučuje svým přátelům“


Prodej bytu 5+kk, ul. Kubelíkova, Praha 3 - Žižkov

Prodej ojedinělého bytu 4kk, 184 m2, s prostornou terasou a výbornou jižní orientací. Bydlení v secesním domě po celkové rekonstrukci, lokalita Žižkov / Vinohrady, klid a bezpečí. To vše nabízí projekt www.bytykubelikova.cz.

Prodej bytu 5+kk, ul. Kubelíkova, Praha 3 - Žižkov

Prodej ojedinělého bytu 4kk, 184 m2, s prostornou terasou a výbornou jižní orientací. Bydlení v secesním domě po celkové rekonstrukci, lokalita Žižkov / Vinohrady, klid a bezpečí. To vše nabízí projekt www.bytykubelikova.cz.

Ukázky mojí práce

8N7A2444
8N7A2446
8N7A2450
8N7A2466
8N7A2468
8N7A2470
8N7A8594
8N7A8599
8N7A8601
8N7A8610

Reference

Byla jsem velmi spokojena s prací pana Ing. Petra Pěty. Je to nejen profesionál na správném místě, ale i člověk s lidským přístupem. Když jsem byt kupovala, byla jsem v nelehké situaci a pan Pěta mi velmi pomohl, jak radou, tak se přímo zasadil o to, abych byt získala. Moc si toho vážím, obzvlášť v dnešní době. Děkuji a vřele doporučuji.

Kateřina Lörincová


Dobré ráno, Petře, tedy, jste neuvěřitelně jasný v předávání informací...díky díky...pobavilo mě to s tou mamkou...nakonec je spokojená… prý už vidí, že jí to za to stěhování stojí..řešíme toho hodně..potřebu změny jsme cítili leta, před tím zase ten Adamov... ale stále jsme měli poměrně nevýhodnou pozici, bo jsme se nechtěli smluvně upsat...už jsme mysleli, že bez těch šílenych smluv na exklusivitu s ještě šílenějšíma pokutama to neprodáme. Takže opravdu vřelé díky..i za naši drahou pětaosmdesátiletou babičku:)

Helena Machová - Želetice


Dobrý den, pane Pěta děkuji za vaši pomoc, nakonec jsme pochopili že ta advokátní úschova peněz, které jsme chtěli poslat rovnou na účet prodávajícího, byla vlastně hlavně pro naši pohodu a bezpečí : ) Bylo to pro nás velmi příjemné, uvědomění si, že je o všechno postarané, dokonce i o věci, které jsme ani netušili, že bez nich se koupě vlastně ani nedá udělat. Hlavně když ani člověk přesně neví, jak s tím vším pracovat. Včera jsem jela domů a v autě nahlas sama pro sebe jsem řekla, takhle šťastná jsem dlouho nebyla : ) Děkuji vám, krásný večer, Lenka

Lenka Šťastná - Bystřice nad Pernštejnem


Dobrý den pane Pěta, opět jste mě utvrdil v tom, že jste člověk, který má charakter a zkušenost. Je pravda, že já jsem už měl hodně špatné zkušenosti s realitkami i makléři, tak jsem byl z počátku nedůvěřivý. Možná už taková sebeobrana. Ale teď jsem moc spokojený. Ta nejistota v tak zásadních věcech pro rodinu mě vnitřně vždycky trhá na kusy. Zvládnout to sám a riskovat, že někde udělám chybu, něco se nepodaří, nebo to svěřit profesionálům a riskovat, že mě někdo podvede… Jsem moc rád, že ve Vašem případě mě intuice nezklamala. Máme to úspěšně za sebou! Díky za tu úlevu.

Martin Novák - Brno

Hlavní výhody mé práce

- homestaging a profesionální fotograf zajistí vždy nejlepší prezentaci mých nemovitostí

- pravidelné topování - přední pozice na 60 - ti realitních serverech

- pravidelný reporting a komunikace s klientem

- stanovení a dodržování domluvené prodejní taktiky

- tržní odhad a prodejní strategie před zahájením spolupráce

Regiony kde působím