Prodej chaty u rybníka, 32 m2, pozemek 386 m2, Rohozná, okres Jihlava

1 300 000 Kč včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání

Základní informace

ID zakázky01020
Prodej chaty u rybníka, 32 m2, pozemek 386 m2, Rohozná, okres Jihlava

Nabízíme vám jedinečnou příležitost ke koupi chaty u rybníka Klechtavec v Rohozné na Vysočině.

Podlažní plocha chaty je 32 m2, rozloha pozemku 386 m2, od chaty k rybníku 2 minuty chůze, ideální místo ke koupání a oddechu ať už u rybníka samotného, či na toulkách v jeho malebném lesnatém okolí. A bonus - kromě rekreace si tu lze dokonce zřídit i trvalý pobyt.

Jde o jednu z oblíbených chat Drevony Bratislava z roku 1963. Tepelná izolace, dvojitá okna, vše v původním a přitom stále funkčním stavu. Až na komín, ten vyžaduje vyvložkování nerezem.

Již při výstavbě byl původní model 24 m2 rozšířen o kuchyni 8 m2 zastavěním terasy, dalších 8 m2 má kamenný sklep pod terasou. Celkem vč. sklepa tedy 40 m2.

Velká dřevěná okna obýváku a kuchyně nabízejí krásný výhled a dostatek světla v interiéru, dřevěné obložení, podlaha i strop v kombinaci s přiznaným spárovaným zdivem komína zase vytváří příjemnou stylovou atmosféru.

Chata je prakticky zařízená pro venkovní rekreaci. K vaření je tu linka s varnou deskou, dřez, jídelní stůl, lednice, mikrovlnka/horký vzduch/gril Whirpool MWP 338 SX. Na spaní je v ložnici patrová postel a dvoje peřiny, v obývacím pokoji rozkládací sedačka a dostatek volného prostoru na další 2-4 lůžka. Koupání je nyní v rybníku, v chatě je WC a umyvadlo, sprchový kout lze přidat. K péči o zahradu je ve sklepě dostatek nářadí vč. sekačky. Bezpečí chaty lze zajistit okenicemi, 2 zamykatelnými dveřmi a fotopastí nad vchodem, která posílá majiteli zprávy při detekci pohybu. V ceně je i pramice s vesly.

Z přípojek je tu elektřina 230/400V, obecní vodovod, odpad je vyveden do septiku. K topení a vaření lze využívat elektřinu, po opravě komínu i kamna na dříví. Náklady na provoz v r. 2022 vyšly měsíčně na 623 Kč, z toho 320 elektřina, 29 daň, 10 voda a 264 pojištění nemovitosti vč. odp. za škody.

Místa k parkování jsou kousek od chaty při cestě k rybníku. Dokončení rozestavěného parkování u chaty lze dohodnout se současným majitelem, nebo si vyjednat slevu na dokončení svépomocí, stejně jako na opravu komína a zřízení sprchy.

Chatová oblast i s rybníkem je součástí přírodního parku Čeřínek s 5 přírodními památkami a naučnou stezkou s krásnými skalními útvary, dostupnými pohodovou pěší vycházkou. Na své si přijdou i cyklisté, běžkaři, dokonce i sjezdaři, Ski Areál Čeřínek patří k nejznámějším na Vysočině.

Vlastnosti

KategorieChata
LokalitaRohozná 20
OkresJihlava
Velikost2 pokoje
Plocha užitná40 m²
Plocha podlahová32 m²
Plocha pozemku386 m²
Plocha zastavěná38 m²
Počet podlaží2
Stav objektuDobrý
BudovaDřevěná
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaRekreační
Rok výstavby1963

Vybavení

ZařízenýAno
Míst k parkování2
ParkováníAno
Výtahne
Počet domů1
Počet objektů1
Sklepano (8 m²)
KomunikaceAsfaltová
DopravaSilnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
OdpadSeptik, Trativod
TopeníLokální tuhá paliva, Lokální elektrické

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]