Prodej stavebního pozemku 1441 m2 k bydlení v RD, Bílovice nad Svitavou

7 490 000 Kč včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání

Základní informace

ID zakázky01207
Prodej stavebního pozemku 1441 m2 k bydlení v RD, Bílovice nad Svitavou

K prodeji se nabízí krásný stavební pozemek 1441 m2 s panoramatickým výhledem v Bílovicích nad Svitavou.
Lokalita je jako stvořená a územním plánem určená k bydlení v rodinném domě, a to i pro nejnáročnější zájemce. Ideální poloha pozemku s mírným jihozápadním sklonem těsně pod vrcholkem kopce na okraji obce totiž nabízí naprostý klid a soukromí, dostatek slunce a nádherný výhled do okolní krajiny, přičemž autem do centra Brna je to jen 20 minut.
Na pozemek nevidí žádní sousedé, a to jak díky jeho jedinečné poloze, tak díky výsadbě, pozemek je lemován nejen kvalitním pletivem, ale i hradbou stromů a keřů po celém obvodu.
Klid a soukromí tu zůstane i v budoucnu po plné realizaci výstavby dle územního plánu, neboť tímto pozemkem končí zóna k bydlení a dále už jsou jen zahrady, sady a louky.
Koeficient zastavitelnosti pro plochu BR24 je územním plánem stanoven na 0,3. Ze 1441 m2 tak lze zastavět až 432 m2, což je dostatek prostoru pro luxusní RD s garáží i bazénem. Výškovou hladinu stavby v této ploše pak určuje Schema urbanistické kompozice I.S.1. na 4,5 m od upraveného terénu po římsu střechy, tedy 1 NP + podkroví.
Nejbližší kabel elektřiny a internetu je v současnosti vzdálen 70 m od pozemku. Díky dokonalému oslunění pozemku se nabízí FVE, internet lze využít satelitní. Nejbližší vodovodní řád je ve vzdálenosti 125 m, možnost vrtané studny zjišťuji.
Stavební úřad podmiňuje vydání stavebního povolení vyhotovením urbanistické studie, k čemuž se však obec nechystá. Čeká, že urbanistickou studii vytvoří stavebník, aby si možnost výstavby otevřel. Kontaktuji tedy architekta a vlastníky ostatních parcel v ploše BR24, s návrhem zadat a vytvořit studii svépomocí. Studie musí řešit i kanalizaci, stavební úřad vyžaduje připojení na obecní ČOV, ačkoliv nemá na připojení dalších RD kapacitu, dokud nebude svedena dešťová voda v obci mimo ČOV. Ani k tomu se však obec nemá. Celá situace tedy čeká na společnou iniciativu zainteresovaných občanů.
Za současné situace lze tedy zatím jednat o ceně, jakmile se však podaří studii a sítě dotáhnout, cena tohoto pozemku rázem vyskočí na min. 11 mil. Kč. Jde tu tedy i o výhodnou investiční příležitost.
Bydlení v tomto krásném tichém a slunném místě nabízí mnoho příležitostí k aktivní rekreaci. Přímo v Bílovicích je sokolovna, venkovní posilovna, hřiště, dětské hřiště, tenisové kurty, minigolf, celé okolí je protkáno cyklostezkami a turistickými trasami do okolních lesů s vyhlídkami, rozhlednou u Lidušky, studánkou Leoše Janáčka, pouhé 4 km je to na kole do NPR Hádecká planinka a k jezdeckému areálu Panská lícha, 8 km k jeskyni Pekárna v Moravském krasu.
Přesto že přímo na pozemku se člověk cítí téměř až „mimo civilizaci“, veškerá občanská vybavenost je snadno dostupná. Náměstí, pošta, obecní úřad a obchod 950 m, ZŠ a MŠ 1,2 km, centrum Brna 20 minut autem.
V případě zájmu pište nebo volejte kdykoliv, jsem na telefonu téměř nonstop vč. víkendů a svátků.

Vlastnosti

KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaFügnerovo nábř., Bílovice nad Svitavou
OkresBrno-venkov
Plocha pozemku1.441 m²
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObytná

Vybavení

KomunikaceBetonová, Štěrková
TelekomunikaceTelefon, Internet, Satelit, Kabelová televize
DopravaVlak, Silnice, Autobus
VodaDálkový vodovod, Studna
Elektřina230V, 400V
OdpadVeřejná kanalizace, ČOV pro celý objekt, Septik

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]

Lokalita

Fügnerovo nábř., Bílovice nad Svitavou