Prodej stavebního pozemku 2735 m2 k bydlení v Blučině

rezervováno Cena je uvedena bez provize RK, poplatků a právních služeb, celkem 140 tisíc Kč.

Základní informace

ID zakázky00092
Prodej stavebního pozemku 2735 m2 k bydlení v Blučině

K prodeji se nabízí stavební pozemek 2735 m2 na ulici Dukelské v Blučině, 12 km jižně od Brna. Asfaltová přístupová komunikace ulice Dukelská zatím končí cca 35 m před pozemkem, dále pokračuje zpevněná cesta, ve které jsou již zavedeny inženýrské sítě a obec počítá s prodloužením ulice až k poslednímu již rozestavěnému domu.
Uliční šíře pozemku je 19,3 m, může však být až 37,5 m, viz násl. odst., délka 167 m, převýšení 34 m, jde o SV svah 20%. Stavět lze v dolní části pozemku, jeden rodinný dům až o 3 bytových jednotkách, do výše 2 NP + podkroví. Index podlažní plochy ani tvar střechy není stanoven, sousední domy v ulici mají střechy jak sedlové, tak pultové.
V prodeji je i sousední stavební pozemek napravo, 2419 m2, uliční šíře 18,2 m, s RK na prodej tohoto sousedního pozemku jsem v kontaktu, lze sesynchronizovat koupi obou současně a získat tak zajímavou plochu 5154 m2 o uliční šíři 37,5 m.
Vzhledem ke svažitému terénu je podmínkou stavebního povolení geologický průzkum, sondy již byly provedeny, čeká se na zprávu, podloží je suché, sesuv geologové předběžně vyloučili. GP je objednán v plném rozsahu v ceně 108.000 Kč, jako podklad pro projekt založení stavby a již je započten v ceně nemovitosti.
Rovněž jsem odeslal žádost o územně plánovací informaci a doplním vyjádření stavebního úřadu k umístění stavby.
Spodní část pozemku, vhodná pro umístění stavby je nyní využita jako vinohrad, nad vinohradem je malá zahradní chatka s nádrží na dešťovou vodu, dále pokračuje ovocný sad a nad sadem na horní téměř polovině pozemku je opět založen a udržován vinohrad, odrůdy Vavřinec, Frankovka, Neuburg, MT. Horní část pozemku s vinohradem je oplocená, opatřená bránou pro přístup z horní polní cesty nad pozemkem.
Z celého pozemku je úchvatný panoramatický výhled na krajinu o rozloze přes 500 km2, od Veverské Bítýšky na severozápadě, přes Lelekovice, Mokrou-Horákov, Mohylu míru, až po Lovčičky na východě.
Kompletní sadu fotografií vč. panoramatických možno stáhnout zde: https://uloz.to/file/qLr5ZC7OJfLa/p2735-blucina-plna-sada-52-ks-1080p-logo-zip

V obci je dostupná veškerá občanská vybavenost, pěšky lze během 5-12 minut dojít do obchodu s potravinami, do ZŠ, MŠ, na úřad, dětské hřiště, na zastávku autobusu, do lékárny, nebo restaurace. Zábavní a nákupní park Olympia v Brně je 11 minut autem, Brno centrum 16 minut, přitom jde o klidnou tichou obec, nedoléhá sem již žádný hluk z města, ani z dálnice, ačkoliv na nejbližší nájezd na D2 je to autem pouhé 3 minuty.

Pozemek tedy nabízí ideální místo k bydlení, podnikání i dojíždění do zaměstnání jak autem, tak i městskou dopravou. Zároveň láká i k oddechu a turistice, přímo kolem pozemku vede naučná stezka, okolí je protkáno cyklostezkami, příjemnou 2 km procházkou lze dojít k přírodní památce Nové hory a na rozhlednu Akátová věž, nebo k lesní studánce V Hájíčku.
Celkově je tedy toto místo ideální kombinací klidné vesničky v náruči přírody a současně snadné dostupnosti do moravské metropole.

Vlastnosti

KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaDukelská, Blučina
OkresBrno-venkov
Plocha pozemku2.735 m²
StavbaVedlejší stavba
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObytná

Vybavení

Počet objektů1
KomunikaceAsfaltová
DopravaDálnice, Silnice, MHD, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
OdpadVeřejná kanalizace

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]