Prodej stavebního pozemku 2735 m2 k bydlení v Blučině

3 700 000 Kč Cena je uvedena bez provize RK, poplatků a právních služeb, celkem 140 tisíc Kč., cena k jednání

Základní informace

ID zakázky00092
Prodej stavebního pozemku 2735 m2 k bydlení v Blučině

K prodeji se nabízí stavební pozemek 2735 m2 na ulici Dukelské v Blučině, 12 km jižně od Brna. Asfaltová přístupová komunikace ulice Dukelská zatím končí cca 35 m před pozemkem, dále pokračuje zpevněná cesta, ve které jsou již zavedeny inženýrské sítě a obec počítá s prodloužením ulice až k poslednímu již rozestavěnému domu.
Uliční šíře pozemku je 19,3 m, může však být až 37,5 m, viz násl. odst., délka 167 m, převýšení 34 m, jde o SV svah 20%. Stavět lze v dolní části pozemku, jeden rodinný dům až o 3 bytových jednotkách, do výše 2 NP + podkroví. Index podlažní plochy ani tvar střechy není stanoven, sousední domy v ulici mají střechy jak sedlové, tak pultové.
V prodeji je i sousední stavební pozemek napravo, 2419 m2, uliční šíře 18,2 m, s RK na prodej tohoto sousedního pozemku jsem v kontaktu, lze sesynchronizovat koupi obou současně a získat tak zajímavou plochu 5154 m2 o uliční šíři 37,5 m.
Vzhledem ke svažitému terénu s hypotetickou možností sesuvu je podmínkou stavebního povolení geologický průzkum, zda stavbu nebude nutné založit na pilotech.
Po předložení stavebního záměru kupujícího nabízím vyřízení a doložení územně plánovací informace a vyjádření stavebního úřadu k umístění stavby, ještě před podpisem jakékoliv smlouvy a složením zálohy.
Spodní část pozemku, vhodná pro umístění stavby je nyní využita jako vinohrad, nad vinohradem je malá zahradní chatka s nádrží na dešťovou vodu, dále pokračuje ovocný sad a nad sadem na horní téměř polovině pozemku je opět založen a udržován vinohrad, odrůdy Vavřinec, Frankovka, Neuburg, MT. Horní část pozemku s vinohradem je oplocená, opatřená bránou pro přístup z horní polní cesty nad pozemkem.
Z celého pozemku je úchvatný panoramatický výhled na krajinu o rozloze přes 500 km2, od Veverské Bítýšky na severozápadě, přes Lelekovice, Mokrou-Horákov, Mohylu míru, až po Lovčičky na východě.
Kompletní sadu fotografií vč. panoramatických možno stáhnout zde: https://uloz.to/file/qLr5ZC7OJfLa/p2735-blucina-plna-sada-52-ks-1080p-logo-zip

V obci je dostupná veškerá občanská vybavenost, pěšky lze během 5-12 minut dojít do obchodu s potravinami, do ZŠ, MŠ, na úřad, dětské hřiště, na zastávku autobusu, do lékárny, nebo restaurace. Zábavní a nákupní park Olympia v Brně je 11 minut autem, Brno centrum 16 minut, přitom jde o klidnou tichou obec, nedoléhá sem již žádný hluk z města, ani z dálnice, ačkoliv na nejbližší nájezd na D2 je to autem pouhé 3 minuty.

Pozemek tedy nabízí ideální místo k bydlení, podnikání i dojíždění do zaměstnání jak autem, tak i městskou dopravou. Zároveň láká i k oddechu a turistice, přímo kolem pozemku vede naučná stezka, okolí je protkáno cyklostezkami, příjemnou 2 km procházkou lze dojít k přírodní památce Nové hory a na rozhlednu Akátová věž, nebo k lesní studánce V Hájíčku.
Celkově je tedy toto místo ideální kombinací klidné vesničky v náruči přírody a současně snadné dostupnosti do moravské metropole.

Vlastnosti

KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaDukelská, Blučina
OkresBrno-venkov
Plocha pozemku2.735 m²
StavbaVedlejší stavba
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObytná

Vybavení

Počet objektů1
KomunikaceAsfaltová
DopravaDálnice, Silnice, MHD, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
OdpadVeřejná kanalizace

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]