Prodej, Pozemky pro bydlení, 1228m² - Janov

rezervováno Cena je uvedena bez provize RK, poplatků a právních služeb 72.000 Kč, včetně poplatků, + provize RK, včetně právního servisu

Základní informace

ID zakázky6275/2308-1
Prodej, Pozemky pro bydlení, 1228m² - Janov

K prodeji nabízíme parcelu 419/1 o výměře 1228 m2, jejíž přirozené hranice tvoří místní cesta, potok a oplocená zahrada sousedů.
Z pozemku je na všechny strany úchvatný výhled do překrásné členité krajiny, na louky, velké vzrostlé stromy, převážně jasany, břízy a duby, malý rybník, řídce rozmístěné domky, za nimi hřiště a na protější straně nádherný výhled do údolí Janova. Údolní nivou se vlní potok a úzká místní komunikace, lemovaná velkými stromy, převážně břízami, za kterými tu a tam vykukuje bílý štít malého domku, nebo cihlově červená krytina sedlové střechy.
Výhled z pozemku do údolí Janova je částečně zakrytý sousedy na černo postavenou kůlničkou, která je určena k odstranění, avšak po dobu stavby může sloužit jako určité zázemí, např. pro uložení nářadí.
Regulativ územního plánu sice existuje, IPP 0,15, max. 2 NP + podkroví, výška hřebene 11 m, komerční využití do 50%, ale na obci lze počítat s velmi vstřícným přístupem.
Plocha pozemku byla předchozím majitelem navýšena navážkou stavební suti, velká voda v r. 1997 překvapila i nejbližší sousedy, ale od té doby byly v této lokalitě provedeny protipovodňové úpravy, rozšířen odtok vody z údolí pod pozemkem, vybudovány nové mostky, opatření proti zanesení propustí, takže tato situace s velkou vodou se již nemůže opakovat. Nicméně (s předjednaným souhlasem OÚ paní Drábkové) navážku není nutné odstraňovat na původní terén, možno ji naopak dorovnat i na zbytku pozemku a překrýt vrstvou zeminy pro zahradu a stavbu si tak pro lepší pocit i výhled mírně vyvýšit.
Pro lepší představu možného využití pozemku přikládám 3 různé náhledy možné stavby. Po dohodě mohu vypracovat další, s domem a zahradou dle Vašich představ, event. i zprostředkovat smlouvu o stavbě na klíč vč. financování pozemku i domu.
Sítě: Voda a elektřina na hranici pozemku, plyn a O2 kabel na protějším pozemku, plánek sítí přiložen. Kanalizace není, počítá se s jímkou, nebo domácí ČOV a přepadem vyčištěné vody do potoka.
Vybavenost: OÚ, pošta, škola, školka, družina, jídelna, tenis, restaurace a kostel jsou na návsi, 1,2 km po cestě údolím s nulovým provozem a mnoha retardéry, bus 720 m (185 m přímo přes zahrady). Fotbalové hřiště 150 m, hojně užívané, bude slyšet fandění. Lékaři, plovárna a vše další v Litomyšli 7 km. Sjezdovka v České Třebové 12 km. Na rychlostní silnici R43 je to 1,8 km ven z údolí přes kopec.
V případě zájmu o prohlídku mne neváhejte kontaktovat, je tu moc hezky, jezdím sem rád :-)

Vlastnosti

KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaJanov
OkresSvitavy
Plocha pozemku1.228 m²

Vybavení

KomunikaceNeupravená
TelekomunikaceTelefon, Internet, Kabelová televize, Kabelové rozvody
DopravaSilnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
PlynPlynovod
OdpadČOV pro celý objekt, Septik, Jímka

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]