Prodej pozemku k bydlení 903 m2, Kunštát, okres Blansko

rezervováno včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Základní informace

ID zakázky01021
Prodej pozemku k bydlení 903 m2, Kunštát, okres Blansko

Nabízíme vám jedinečnou příležitost ke koupi stavebního pozemku k bydlení a drobnému podnikání v Kunštátě.

Jde o oplocený zasíťovaný zatravněný prosluněný pozemek o ideální rozloze 903 m2, s přiměřeně velkou zahradou s několika vzrostlými ovocnými stromy - 2 třešně, jabloň, ořešák, téměř v rovině, na ulici Lipka, tedy v prominentní oblasti původní zástavby mezi nově a vkusně zrekonstruovanými domy.

Uliční šíře rovných 20 m, plyn, telekomunikace, voda a kanalizace už přímo na pozemku, elektřina dle vyjádření EG.D ze sloupu v pravém předním rohu pozemku.

Dle územního plánu jde o plochu pro bydlení v rodinných domech s možností drobného podnikání - služby, maloobchod, ubytování do 10 lůžek, řemesla, podrobněji výňatek z ÚP zašlu na vyžádání.

Lze tu vystavět až 2 nadzemní podlaží plus podkroví, podsklepení možné, sklon střechy 30°- 45°, výjimečně i rovná. Koeficient zastavění pozemku 0,3 umožňuje zastavět plochu 271 m2, což při maximálním využití všech povolených podlaží dává podlažní plochu až 1084 m2. Ve vizualizaci uvádím jako příklad možné výstavby rodinný dům o 2 NP, v souladu s okolními stavbami. Pozn.: Nebude-li zájem o starou betonovou krytinu místo štěrku do základů, odvezeme, a hromada hlíny a stavební nářadí je souseda, odveze si do konce roku.

Ideální je kromě rozlohy i poloha pozemku v rámci obce. Výškově je pozemek 30 m nad úrovní náměstí, takže z oken nebo terasy v patře domu bude nádherný panoramatický výhled, přitom do obchodu, na poštu, k lékaři, nebo k zastávkám na náměstí je to pěšky 7 minut. A stejně blízko je to opačným směrem do lesa, kolem místního koupaliště s průzračně čistou vodou. 3-5 minut chůze pak to mají děti do školky, lesní školky, nebo do nové sauny.

V Kunštátě je radost žít, vstřícní a tvořiví lidé, hrnčířská tradice, bohatá historie, klid a čistá malebná krajina přírodního parku Halasovo Kunštátsko, a přitom výborná občanská vybavenost, základní škola, sportovní hala, hřiště, pracovní příležitosti, obrovská samostatnost díky místním řemeslníkům, obchodům, službám, kulturním a sportovním spolkům, takže tu člověk pořídí prakticky vše, co potřebuje k životu. A kdyby náhodou něco chybělo, je tu i výborné spojení do okolních měst vč. Brna.

Vlastnosti

KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaLipka, Kunštát
OkresBlansko
Plocha pozemku903 m²
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObytná

Vybavení

KomunikaceAsfaltová
TelekomunikaceTelefon, Internet, Kabelová televize
DopravaSilnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]