Prodej stavebního pozemku 698 m2 pro 1-2 RD s projektem a zahradou v Rosicích

3 290 000 Kč Cena je uvedena bez provize RK, poplatků a právních služeb 270.000 Kč

Základní informace

ID zakázky00248
Prodej stavebního pozemku 698 m2 pro 1-2 RD s projektem a zahradou v Rosicích

K prodeji se nabízí stavební pozemek 698 m2 v Rosicích, s projektem a stavebním povolením na RD, se zahradou s již vzrostlými stromy, se sítěmi v ulici na hranici pozemku a s možností napojení, oplocený, s dlážděnou přístupovou cestou a chodníkem.
Uliční šíře pozemku je 12,6 m a od vzdálenosti 4 m od chodníku se pozemek postupně rozšiřuje, šířka zahrady v zadní části je 23,2 m.
Pozemek se prodává s hotovým architektonickým návrhem, dle uvedených vizualizací a kompletní projektovou dokumentací ke stavebnímu povolení. Vydání stavebního povolení očekáváme na přelomu března/dubna 2021. Konečnou verzi a podobu projektu lze ještě ladit dle potřeb a představ zájemce.
Možno též zakoupit pozemek i s domem jako kompletní stavbu na klíč, kdy bude zbývat pouze nastěhovat nábytek. Takto jako komplet odhadujeme náklady na 9 - 9,6 mil. Kč, dle zvolených materiálů vč. právních služeb, provize a poplatků.
Dům dle uvedené vizualizace má podlažní plochu 146 m2 bez teras a krytých parkovacích stání. V ceně je počítáno s ekologickou energeticky úspornou až pasivní stavbou z ryze přírodních materiálů, zdivo z pálené hlíny - Porotherm s výplní dutin minerální vlnou. Dřevěné krovy, dřevěná eurookna i dveře, žádné plasty, dřevotříska, ani polystyren. Podlahy dub - masiv. Více informací o tomto domu naleznete v dalším inzerátu mezi nabídkami domů v Rosicích.
V obci je veškerá občanská vybavenost, 10-15 minut pěší chůze je náměstí s městským úřadem, školou, školkou, obchody, lékárnami, poštou, restaurací, benzinkou, železniční stanice i autobusová zastávka. Za 20 minut lze dojet autem po D1 do centra Brna. Dálnice je vzdušnou čarou vzdálena 3,4 km a žádný hluk sem již nedoléhá.
Železnice vede za pásem vzrostlé zeleně, 10 m od plotu zahrady, takže při pobytu na zahradě je nutné s občasným průjezdem vlaku počítat, ale již v roce 2022 by měla být trať modernizována a odhlučněna, což má přinést značné zlepšení pro celou tuto lokalitu.
Velkou výhodou tohoto pozemku oproti okolním novostavbám je relativně prostorná zahrada s krásnými vzrostlými stromy - třešeň, ořešák, metasekvoje a habrové živé ploty v zadní části zahrady, které společně se snadnou dostupností Brna dělají z tohoto prostoru nejen hezké a klidné, ale i praktické místo k životu.

Vlastnosti

KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaNa Štěpnici, Rosice
OkresBrno-venkov
Plocha pozemku698 m²
StavbaRodinný dům
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaObytná

Vybavení

KomunikaceDlážděná
TelekomunikaceTelefon, Internet, Kabelová televize, Kabelové rozvody
DopravaVlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
VodaMístní zdroj, Dálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]