Prodej, Rodinné domy, 100 m² - Horní Jelení

2 100 000 Kč včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání

Základní informace

ID zakázky00826
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Prodej, Rodinné domy,  100 m² - Horní Jelení

K prodeji se nabízí původní rodinný dům se zahrádkou v Horní Jelení. Celková plocha pozemku je 355 m2. Obytná část o dispozici 4+1 s koupelnou a WC v přístavbě s podlažní plochou v přízemí o rozloze 113 m2 je určena k rekonstrukci, chlév v přístavbě s podlažní plochou 9,6 m2 spíše k demolici, k uvolnění prostoru pro rozšíření zahrádky, nebo pro výstavbu garáže/přístřešku pro auto.
Detailní dispozici s kótami uvádím v půdorysném plánku mezi fotografiemi, v případě zájmu zašlu odkaz ke stažení plné sady 47 fotografií i s půdorysem ve vysokém rozlišení.
Nad celým domem je nevyužitý půdní prostor, kde lze v rámci rekonstrukce vybudovat obytné podkroví.
Dům byl postaven pravděpodobně v 19. století a nikdy neprošel žádnou rekonstrukcí. Od 90. let 20. století, je využíván pouze jako chalupa.
Postaven je z klasických pálených cihel, má valbovou střechu, střešní konstrukce je tvořena krovem a pálenou taškou. Střecha je původní, objekt není zateplen, zateplená je pouze přední stěna domu. Dům je také z malé části podsklepen, není izolovaný od země.
Původní jsou i dřevěná okna, rozvody elektřiny v hliníku, rozvod vody nebyl realizován. Dům je napojený na městský vodovod a kanalizaci, přičemž vodovod je vyveden pouze na chodbě.
Topení je zajišťováno kamny nebo sporáky na dřevo, které jsou umístěny v každé obytné místnosti.
Hospodářská přístavba v zadní části domu má samostatný vchod ze zahrady, nachází se zde koupelna, WC a chlév se žlabem. Vana v koupelně nemá vlastní přívod vody. WC je splachovací, napojené stejně jako odpad z vany přes šachtu na zahradě na městskou kanalizaci, ohřev vody není zajištěn. Chlév je v havarijním stavu.
Za domem se nachází zahrada o výměře 203 m2. Na zahradu je přístup jak dveřmi z chodby domu, tak i samostatný zadní vjezd bránou z ulice. Lze sem pohodlně vjet i nákladním autem.
V případě zájmu kupujícího zajistíme na vlastní náklady i úplné vyklizení nemovitosti.
Město Horní Jelení se nachází mezi krásnými lesy Třebechovické pánve na pomezí Polabské nížiny a Orlického podhůří. Jde o turisticky atraktivní lokalitu s množstvím cyklostezek a naučných stezek, snadno dostupná jsou např. i skicentra v Orlických horách, Zdobnice 39 km, Říčky 42 km.
V Horní Jelení žije přibližně 2 100 obyvatel, je tu ZŠ, MŠ, domov pro seniory, praktický lékař, obchody s potravinami a dalším zbožím, restaurace, venkovní koupaliště, autobusové zastávky na Pardubice, Choceň, Holice, Jaroslav.

Vlastnosti

KategorieRodinné domy
Lokalitanáměstí Komenského 104, Horní Jelení
OkresPardubice
Velikost4 pokoje
Plocha užitná126 m²
Plocha podlahová110 m²
Plocha pozemku355 m²
Plocha zastavěná160 m²
Plocha zahrady203 m²
Plocha nebytových prostor16 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaCihlová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuŘadový
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObytná

Vybavení

ZařízenýČástečně
Míst k parkování3
ParkováníAno
Výtahne
Rozměry - výška stropu2,64 m
Sklepano (6 m²)
KomunikaceDlážděná, Asfaltová
DopravaSilnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V
OdpadVeřejná kanalizace
TopeníLokální tuhá paliva

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]

Lokalita

náměstí Komenského 104, Horní Jelení