Prodej RD 50 m² se zahradou - Letovice

2 250 000 Kč Cena je uvedena vč. provize a všech poplatků, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Základní informace

ID zakázky00618
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Prodej RD 50 m² se zahradou - Letovice

K prodeji se nabízí menší rodinný domek 2+kk 50 m2 k rekonstrukci, se zahradou a předzahrádkou 350 m2, v klidné části Letovic blízko zámeckého parku.
Domek byl obýván jen v přízemí - dvě místnosti, chodba, komora a sklípek. Na dvorku při vstupu na zahradu býval suchý záchod, půdní prostory byly nevyužité. Topilo se plynovými vafkami v obýváku a v kuchyni, kde je rovněž sporák na tuhá paliva. Teď je domek delší dobu neobýván, energie byly odpojeny již v minulosti. Voda bude zapojena v nejbližších dnech, plyn a elektřinu dodavatelé obnoví až pro nové majitele dle požadovaného využití, budou nutné nové rozvody a revize.
Vzhledem k dobrému stavu zdiva i stávající střechy lze už za pouhých cca 350.000 Kč doplnit vše potřebné pro rychlé bydlení. Chybějící umyvadlo, sprchový kout a WC se vejde do stávající komory kde tak může být koupelna, a kuchyni stačí linka a nová podlaha s příslušnými rozvody elektřiny, vody a kanalizace. Původní dřevěná podlaha v obýváku je použitelná, všechna okna v domě byla nedávno vyměněna za nová plastová eurookna a krovy a krytina jsou zdravé, nikde nezatéká ani nevzlíná vlhkost od země, takže v této minimalistické variantě může vše ostatní zůstat jak je. Návrh je ve fotografiích označen jako stupeň 1.
Další možná varianta rekonstrukce - st. 2 v ceně cca 1,2 mil. Kč - počítá kromě koupelny ze stávající komory ještě s proměnou zbytečné chodby na zahradu a prostoru pod schody v samostatnou kuchyni, čímž lze v přízemí získat kromě obýváku i samostatnou ložnici, a s podkrovím pod stávající střechou, kde je využitelných cca 24 m2.
Pro bydlení více osob dle dnešních běžných standardů pak navrhuji rekonstrukci st. 3 v ceně cca 2,5 mil. Kč, kde současný L půdorys je doplněn na čtvercový s využitelnou plochou 60 m2, což při přestavbě střechy umožní získat dalších 60 m2 v podkroví, celkem tedy 120 m2 obytné plochy. V této variantě je již v přízemí prostor na předsíň, samostatnou kuchyni, prostornou koupelnu, obývák, ložnici a další 2-3 pokoje s koupelnou v podkroví. V odhadu ceny je započtena i nová zateplená fasáda a nové topení s dotací NZÚ.
Se sousedy lze zvažovat společný průjezd mezi domy, jeden 4-metrový by byl praktičtější, než dva dvoumetrové, což by usnadnilo jak parkování na vlastním pozemku nebo v nové garáži, tak i vjezd na zahradu pro její pohodlnější údržbu a lepší využití.
Přestavbu na moderní bydlení dle návrhu st. 3 i s garáží a bazénem nebo koupacím jezírkem napájeným dešťovou vodou ze střechy a čištěnou malým vodním okruhem odhaduji na 3 miliony Kč.
Jde o velmi příjemné a tiché místo k žití a přitom s veškerým zázemím a vybaveností menšího města, snadnou dostupností do Blanska, Brna a Svitav, přímým vlakovým spojením i do Prahy, možnostmi oddechu nejen ve zmíněném zámeckém parku, ale i v okolní krásné přírodě, nebo u nově opravované přehrady „Křetínky“.

Vlastnosti

KategorieRodinné domy
LokalitaMánesova, Letovice
OkresBlansko
Velikost2 pokoje
Plocha užitná50 m²
Plocha pozemku415 m²
Plocha zahrady350 m²
Stav objektuV rekonstrukci
BudovaCihlová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuV bloku
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná

Vybavení

ZařízenýČástečně
Rozměry - výška stropu2,68 m
Sklepano (3 m²)
KomunikaceAsfaltová
DopravaVlak, Silnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace
TopeníLokální plynové, Lokální tuhá paliva

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]