Prodej, Rybník a louky, 87.949 m² - Lísek - Vojtěchov

8 490 000 Kč včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání

Základní informace

ID zakázky00787
Prodej, Rybník a louky, 87.949 m² - Lísek - Vojtěchov

K prodeji se nabízí část jedné z nejkrásnějších chráněných krajinných oblastí - CHKO Žďárské vrchy u Vojtěchova poblíž Lísku.
Jde o celkem 87.949 m2, tedy téměř 9 hektarů luk, polí, remízků, biokoridorů a hlavně nádherný rybník s čistou vodou, březovou alejí, celý obklopený stromy, napájený hned několika prameny, které nevysychají, takže i v dobách největšího sucha má dostatek vody. Jeden z pramenů je údajně přímo na dně rybníka, a dalších 5 pramenů tvoří studánky v lese nad rybníkem, napájející Vojtěchovský potok, který do rybníka přitéká. V prameništi je i několik zdrojů pitné vody.
Plocha rybníka je 6.051 m2, orná půda 21.537 m2, trvalé travní porosty 59.901 m2, ostatní plocha (hráz) 460 m2. Vše spolu sousedí a vytváří kompaktní harmonický celek, zasazený do malebné krajiny v nadmořské výšce 648-668 m n.m.
Celá tato nádherná přírodní lokalita se nachází na severozápadní periferii Vojtěchova, 9 km od známých turistických rájů Tři Studně, rybník Medlov, Žákova Hora a Devět skal v srdci Hornosvratecké vrchoviny. Dost blízko pro pěší a cyklistické návštěvy těchto vyhledávaných míst a přitom v příjemném odstupu od hlavního turistického ruchu. O rybníku a studánkách tu prakticky nikdo neví, takže je tu dokonalý klid, občas si přijde zaplavat někdo z místních, ani rybáři sem nechodí, protože rybník se aktuálně nevyužívá k chovu ryb.
Dle územního plánu a regulí CHKO lze na tomto území postavit objekty, které slouží zemědělství, lesnictví, myslivosti, nebo vodnímu hospodářství. V zastavitelných plochách Zo, nebo Zt jsou tolerovány stávající objekty pro individuální rekreaci, ale s novými dle předběžných informací CHKO nelze počítat. Přímo kolem rybníka je přípustné provozovat činnosti, stavby, objekty a zařízení sloužící vodnímu hospodářství a rybářství (stavby, hráze, ostrovy, litorální pásma, přemostění vodních toků) a podmíněně přípustné drobné stavby a zařízení sloužící turistice. Na pastvinách by pak bylo možné postavit např. přístřešek pro koně, včelín, posed apod.
Mailem nebo smskou zašlu odlaz ke stažení kompletní sady 63 fotografií i s územním plánem.
Na prohlídku je určitě dobré vyhradit si více času, je tu toho hodně k vidění a obdivování a nebude se Vám odtud chtít odjet :-)

Vlastnosti

KategorieRybník
LokalitaLísek - Vojtěchov
OkresŽďár nad Sázavou
Plocha pozemku87.949 m²
StavbaOstatní
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaRekreačně nevyužitá

Vybavení

OchranaCHKO
KomunikaceNeupravená
DopravaSilnice
VodaMístní zdroj

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]