Prodej, Obchodní prostory, 800 m² - Krásensko

4 900 000 Kč včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Základní informace

ID zakázky00769
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Prodej, Obchodní prostory, 800 m² - Krásensko

K prodeji se nabízí bývalé hospodářské stavení v Krásensku, v srdci Drahanské Vrchoviny, poblíž CHKO Moravský Kras. Celková rozloha pozemku nemovitosti je 1750 m2, z toho je 423 m2 zastavěné plochy a 182 m2 nádvoří. Zahrada - zbývajících 1145 m2 - je celá dle územního plánu rovněž zastavitelnou plochou.
Stávající majitelé započali rekonstrukci statku na komunitní centrum, takže nad cca 300 m² zastavěné plochy je nyní nová kvalitně zateplená střecha s okapy a fotovoltaickou elektrárnou SOLAX hybrid 5 kWp. V souvislosti s FVE má dům tedy i nový el. rozvaděč. Pod novou zateplenou střechou je tedy nyní 600 m2 potenciální obytné plochy, z toho polovina v přízemí, vhodná pro vstupní haly, technické místnosti, přednáškové sály i pokoje, a polovina v podkroví, vhodná pro přednáškové sály, pracovny a pokoje. Dalších cca 250 m2 potenciální obytné plochy se nachází v přízemí a podkroví stávající staré ale funkční střechy, neizolované, s Moravskou pálenou taškou.
Zakoupen je nový 200 l bojler, před dokončením je koupelna, WC a nová kanalizační přípojka.
Zdrojem vody je tu nová vrtaná studna, oficiálně schválená a přihlášená jako zdroj pitné vody.
V současnosti jsou díky provizorním, nicméně vkusným úpravám pokojů obyvatelné a obývané 3 místnosti, vytápěné kamny na dříví, takže je možné se ihned nastěhovat a na rekonstrukci průběžně pokračovat během bydlení.
Hodnotným bonusem jsou pod novou střechou uložené izolační panely pro zbytek střechy a další stavební materiál, který v případě nevyužití při dokončování rekonstrukce lze dnes velmi výhodně prodat.
Vzhledem k rozlehlosti objektu je totiž ke zvážení, zda rekonstruovat celý původní objekt, nebo menší část v nejhorším stavu pouze zbourat a rozšířit si tak zahradu, nebo parkovací prostory.
Objekt je dle územního plánu využitelný jak k bydlení, a to i jako bytový dům, za podmínky, že jeho charakter bude v souladu s venkovským obrazem sídla, tak pro různé podnikatelské aktivity, pořádání seminářů a školení, drobnou řemeslnou výrobu, občanskou vybavenost apod. Zastavitelnost plochy je dána poměrem 35% a počtem 2 nadzemních podlaží, nikoliv tedy indexem podlažní plochy.
V případě zájmu zašlu bližší informace, jak zmíněný územní plán, tak existující výkresy k rekonstrukci a především plnou sadu 90 fotografií vč. všech detailů ve Full HD rozlišení. Samozřejmostí je i možnost prohlídky v libovolném termínu dle Vašich potřeb.

Vlastnosti

KategorieUbytování
LokalitaKrásensko 1
OkresVyškov
Plocha užitná800 m²
Plocha pozemku1.750 m²
Plocha zastavěná605 m²
Počet podlaží2
Stav objektuV rekonstrukci
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaVenkovská

Vybavení

Půdní vestavbaano
ZařízenýČástečně
Míst k parkování7
ParkováníAno
Výtahne
KomunikaceAsfaltová
DopravaSilnice, Autobus
VodaMístní zdroj, Studna
Elektřina230V, 400V
OdpadJímka
TopeníLokální tuhá paliva, Lokální elektrické

Ing. Petr Pěta

Ing. Petr Pěta Realitní makléř

+420 603 781 021
[email protected]