Výhody prodeje bez realitky:

 • Kontrola průběhu

Celý proces prodeje bez realitní kanceláře máte plně ve svých rukou, sami si plánujete prohlídky, sami určujete výslednou cenu. Kupujícím můžete poskytnout veškeré potřebné informace.

 • Přímé jednání s kupujícím

Zájemci o Vaši nemovitost budou kontaktovat přímo Vás a vy tedy můžete sami vybrat komu Váš dům nebo byt svěříte. Přesto, že máte k nemovitosti citový vztah doporučujeme podívat se na věc s odstupem a nemotat do prodeje city.

 • Neplatíte provizi

Pravděpodobně nejdůležitějším bodem pro všechny, kdo se rozhodnou prodávat svou nemovitost bez realitní kanceláře, je provize pro makléře. Pokud se rozhodnete, že na všechno, co vyjmenujeme v dalších bodech stačíte, můžete ušetřit několik desítek tisíc korun.

Výhody prodeje s realitkou:

 • Šetří Váš čas

Díky realitní kanceláři můžete ušetřit spoustu času, který pak věnujete své rodině, nebo koníčkům. Čas Vám makléř šetří již od začátku prodeje, měl by za Vás interiér nafotit, případně naranažovat, tak aby byla Vaše nemovitost atraktivní. Na jeho bedrech pak bude i text inzerátu, který by měl potencionální zájemce nalákat na prohlídku. Později pak domlouvání a vykonání prohlídek a v neposlední řadě dohodnutí podmínek prodeje nebo obíhání úřadů. Ke všem těmto úkonům je zapotřebí dostatečná energie a spousta Vašeho volného času.

 • Stanovení ceny a inzerce nemovitosti

Realitní makléř za Vás provede mnoho úkonů, které by jinak ležely na Vašich bedrech. Například díky znalosti cen a jejich vývoje dokáží stanovit cenu, která přesně odpovídá Vaší nemovitosti a díky které nebudete na zájemce čekat věčně. Zároveň Váš inzerát rozšíří na všechny důležité a navštěvované realitní portály. Pokud byste chtěli na velkých inzertních serverech inzerovat jako samostatní jedinci připravte si tučně naditou peněženku.

 • Bezpečnost prodeje

Pro hladký průběh prodeje budete nutné zapojit do obchodu advokáta. Renomované realitní kanceláře vždy spolupracují s konkrétním advokátem či advokátní kanceláří. Ti pro Vás připraví jak rezervační smlouvu, tak smlouvu kupní a veškerou nutnou dokumentaci pro Katastrální úřad. Zároveň je pro hladký průběh prodeje nutná úschova finančních prostředků, která zajistí uschování kupní cen do doby, než bude převod nemovitosti proveden. Kupní cenu můžete uschovat u advokáta, notáře, nebo v bance.

 • Zajištění úvěru

V dnešní době většina kupujících financuje koupi nemovitosti pomocí úvěru i v tom Vám realitní makléři mohou být nápomocni. Realitní kanceláře spolupracují s hypotečními poradci, kteří Vám jsou schopni poskytnout úvěr na koupi Vašeho bydlení.

 • Umění vyjednávat

V neposlední řadě je také důležité, že makléř není do prodeje citově interesován. Vše vidí s nadhledem a i podle toho vybírá potencionální kupce. Zároveň nepodlehne jejich nátlaku na slevu, takže Vám zajistí nejlepší možnou cenu, kterou můžete získat.

Oba způsoby prodeje nemovitosti mají svá pro i proti. Dobře tedy zvažte, zda jste ochotni strávit nad prodejem nemovitosti Váš volný čas, zda máte veškeré potřebné informace, zajištěné smlouvy a úschovu peněz. Pro jistotu si pro shrnutí projděte, co by Vám měla solidní realitní kancelář nabídnout:

 • Profesionální kampaň (kvalitní fotografie, případně videoprezentaci, inzerci na významných serverech, skvěle sepsaný inzerát)
 • Přívětivý přístup k zájemcům a časová flexibilita
 • Zajištění potřebných listin a dokumentů pro úspěšný převod nemovitosti
 • Upozornění na Vaše povinnosti, v lepším případě vykonání těchto povinností za Vás (daňové přiznáním, průkaz PENB).

Naši makléři Vám výše uvedené zajistí a provedou Vás prodejem Vaši nemovitosti.