Na co nezapomenout?

Termín venkovní posezení v sobě ukrývá mnoho možností. V zásadě se jedná se o místo, kam se pohodlně vejde celá rodina.

Nejvhodnější, pro naše pohodlí, je situovat takové posezení do blízkosti domu a vybavit jej odolným a pohodlným nábytkem. Dobré je nezapomínat na osvětlení a přívod elektřiny. Kromě estetické stránky vám doporučujeme myslet i na funkčnost posezení, to by mělo svůj účel plnit i za deště.

Jaké možnosti tedy máte a jaká mají specifika?

Můžete vybírat z různých staveb. Níže najdete popis těch, které se vyskytují nejčastěji.

Verandou se rozumí zastřešená přístavba k domu, která není nijak vytápěna. Bývá buď otevřená, tak jak ji znáte např. z Amerických filmů, tedy jen zhotovená z trámků, bez stěn, nebo obytná. Ta může být prosklená, nebo zčásti dřevěná a často ji najdete u chat nebo chalup, jako ideální místo pro odpočinek.

porch-186402_640

Pergola je dřevěné loubí vyrobené ze stojících trámků, které může, být spojené s domem. Zpravidla nebývá zastřešená a tvoří bázi pro popínavé rostliny, které pak přinášejí příjemné zastínění. Dnes se pergoly kromě popínavek, zastřešují i pevnými materiály, které nás ochrání i před deštěm.

pergola-96822_640

Přístřešek je v podstatě podobná konstrukce jako pergola, která chrání prostor pouze shora, ale neuzavírá ho plně ze stran. Může stát volně, častěji je přimknut ke stěně budovy.

Altánem se rozumí samostatně stojící zastřešená stavba, většinou ze dřeva. Altán slouží k odpočinku, ale určitě nesmíme opomíjet jeho estetickou funkci, má totiž mimo jiné zkrášlovat zahradu, či park. Nejčastějším tvarem býval čtyř až osmihran.

gazebo-3404746_640

Víte již, která varianta je pro Vás ta nejlepší, ať vyberete cokoli, přejeme Vás příjemné posezení.